Výrobcovia

Odber noviniek

Firetoys Fibre III double contact fire staff - 160 cm Black/red

Tretia generácia kontaktných tyčí s dvojitými horákmi a využitím sklených vlákien.

Nová kotaktná tyč Glass fibre III bola navrhnutá v spolupráci s radou profesionálnych performerov. Výrobcovia si dali záležať na tom, aby sa tyč stala favoritom v kontaktných tyčiach medzi profesionálnymi umelcami s ohňom.
Viac detailov

Tretia generácia kontaktných tyčí s dvojitými horákmi a využitím sklených vlákien. Tyč je od slávnej anglickej firmy Firetoys, ktorá už dlhé roky vyrába ohnivé nástroje najvyššej kvality.

Jadro tyče je z veľmi odolného kompozitu vyztuženého sklenými vláknami. Bolo originálne navrhnuté tak, aby malo dostatoťnú hmotnosť, ťo uľahčuje kontaktné vedenie aj pri malých rýchlostiach. Je ohňovzdorné a tak znáža dobre aj opakované zapálenia.

Tretia generácia je už naozajstným skvostom, ktorý má odladenú väčšinu počiatočných nedostatkov. Skrutky sú z najpevnejšej ocele, špeciálne dovážanej z Nemecka.

Vlastnosti skleného vlákna sú pre kontaktnú tyč ideálne. Dokáže absorbovať nárazy bez dlhého chvenia a má vysokú elasticitu. To znamená, že aj keď sa Vám ju podarí ohnúť pri nešetrnom zaobchádzaní, vráti sa späť do pôvodného stavu, narozdiel od oceľových trubiek. Jadro je teraz tak silné a odolné, že môžete bez obáv zapojiť aj prvky, na ktoré si s väčšinou tyčí netrúfnete.

Každý zo štyroch horákov je vyrobený z 0,8m kevlaru o hrúbke 80mm a sile 3mm. Priemer horákov je cca 5cm a tvoria stály a sýty plameň. Sú upevnené tak, aby sa kevlar dal ľahko vymieňať. V tyči pod horákmi sú výztuže, ktoré zaisťujú jednoduchú výmenu skrutiek aj po rokoch používania. Vďaka použitiu špičkovej ocele sa nemusíte obávať, že sa budú skrutky v jadre zalamovať.

Extra priľnavá silikónová rukoväť výborne drží na koži i na oblečení. Na koncoch tyče sú 20cm dlhé hliníkové tepelné izolácie. Tie naviac zvyšujú hmotnosť, aby tyč mala správnu dynamiku. Nová verzia má silikónový grip pritavený k jadru, takže sa už nerozpustí lepidlo, alebo rukoväť pôsobením tepla, ako sa to stáva u ostatných omotávok.

Nová kotaktná tyč Glass fibre III bola navrhnutá v spolupráci s radou profesionálnych performerov. Výrobcovia si dali záležať na tom, aby sa tyč stala favoritom v kontaktných tyčiach medzi profesionálnymi umelcami s ohňom.


Technické údaje:
- Celková dĺžka: 160cm

- Celková hmotnosť: 1700g

- Kevlar: 80cm x 80mm (3mm) na jeden horák, celkom 4 horáky

- Grip: silikón

- Jadro: Fibre glass (kompozit so sklenými vláknami)Nateraz nemáme žiadne komentáre zákazníkov.

Iba registrovaní užívatelia môžu pridávať ďalšie komentáre.